Gaziantep Vajina Daraltma

Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı) Nedir?

Vajina daraltma ameliyatı genişlemiş vajinanın cerrahi operasyonlarla daraltılmasına verilen addır. Genelde genetik yatkınlık ya da normal doğum yapan kadınlarda daha fazla görülür. Ayrıca derinin ince ve elastikiyetini kaybetmiş olması da vajinanın genişlemesine yol açar.

Bu ameliyat vajinanın sıkılaşmasına yardımcı olur. Söz konusu bu operasyon genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık olarak 1 saat sürer. Operasyon vajenin başlangıcından iç ve arka duvarlarına kadar devam eder. Müdahale sonrasında dikiş atılır ancak bu dikişler dışarıdan görünecek şekilde değildir. Gaziantep vajina daraltma operasyonu hakkında gerekli bilgi ve hizmet için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

vajina neden sarkar

Kimlere Vajinoplasti Yapılır?

Vajina daraltma operasyonu herkese uygun olmayabilir. Bu yüzden ilk olarak hasta muayene edilir ve bir miktar yağ alınır. Daha sonra vajinanın açıklığını azaltmak adına vajinal mukoza duvarına enjekte edilir. Bunun dışında yaşlı kadınlara da uygulanabilen bir operasyondur.

Yaşlı kadınlarda;

  • Şişmiş perine
  • Uzun vadede mesane inmesine
  • Rahim inmesine
  • Rektumun inmesine

Neden olabilir. Çünkü menopozla beraber östrojen seviyeleri de azalır ve dokular elastikiyetini kaybetmeye başlar. Dolayısıyla organları destekleme rolü de gitgide azalır. Pelvik taban kaslarını güçlendirmek adına bu operasyonu uygulamaktayız.

Vajina Neden Sarkar?

Vajinada iç ve dış dudak sarkmaları her yaştan kadında görülebilir. Genelde sağlık açısından bir problem teşkil etmez ancak estetik açıdan olumsuz bir görünüme neden olabilir. Bu görüntüden rahatsız olan kişiler vajina daraltma ameliyatı için bizimle iletişime geçebilir.

Sarkma nedenleri;

  • Kilo verme
  • Vücut yapısı
  • Yaşlılık
  • Sık sık normal doğum yapma
  • Düzenli cinsel hayat

Şeklinde sıralanabilir. Cerrahi müdahaleler ile vajinanın fazla derisini almaktayız.

vajinoplasti nasil yapilir

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Hastaya genel anestezi uygulandıktan sonra vajinanın iç dokularından 6-7 cm kadar parça alınır. Daha sonra vajina içi emilebilen dikişler ile dokular birbirine dikilir. Bu sayede daraltma işlemi tamamlanır. Eğer barsak bölümünde sarkma varsa levator kas dokusu yaklaştırma operasyonu uygulanır.

Hastane ortamında yapılan Gaziantep vajinoplasti işlemi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Vajina Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasında hasta hiçbir ağrı hissetmeyecektir ancak vajinanın içindeki tampon biraz rahatsızlık verebilir. Bu tampona dikkat edilmelidir. Ayrıca 4-6 hafta boyunca cinsellikten de uzak durması gerekir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.