Site icon Op. Dr. Abdullah Göymen

Gebelikte Adet Olunur Mu?

hamileligin ilk ayinda adet gorulur mu

Gebelikte adet görülmesi genel olarak genetik nedenlere dayandırılır. Eğer aileden bazı gebelerin başına bu olay gelmişse sizin de bu durum başınıza gelebilir. Bundan dolayı tedbirinizi önceden almanız gerekir. Gebelikte adette olsanız mutlaka korunmasız ilişkiden kaçınmalısınız. Bazı gebelik durumların da kadınlar hamile olduktan sona birkaç kez adet kanaması yaşayabilir. Gebelik gerçekleştiren sonra adet görülmez fakat kanama meydana gelebilir. Bu kanama, gebelik ilk başlarında embriyo rahme yerleşirken meydana gelebilir. Hamilelik döneminde oluşan bazı kanamlar risklidir. Düşük riski olabilir. Kısacası gebelikte meydana gelen kanamalar ile ilgili mutlaka bir doktora başvurmanız önerilir.

Hamilelikte Adet Kanaması Kaç Gün Sürer?

Gebeliği. İlk evreleri de yani 3 aylık süreçte not la sayılan yerleşme kanalları ya da buna benzer kanamalar genellikle 6 ve 12 gün arasında gerçekleşmektedir. Meydana gelen kanama süresi ve şiddeti insandan insana değişir. Bunun için doktora danışmanız gerekir.

​​​​​​Hamilelikte Üstüne Görme Nedir?

Hamile kalmış kişilerde adetten bağımsız olarak oluşan kanamalara üstüne görme denir. Kadınlar son adet gününden sonra hamile olduğunu fark etmeden bir sonraki. Adet döneminde meydana gelen kanama genelde adet kanaması zannedilebilir. Fakat bu kanama gebelikten dolayı meydana gelir.

Gebelikte Meydana Gelen Kanamaların Nedenleri Nelerdir?

Gebelikte oluşan Kanamaların aslında bir nedeni vardır. Peki hamilelikte meydana gelen Kanamaların nedeni nelerdir?

Bütün bu nedenlerden dolayı kadınlar hamilelik dönemlerinde kanama görebilir. Embriyonun yerleşmesi sonucu görülen kanamlar riskli değildir. Fakat yine de bir doktora görünmekte darda vardır. Fakat diğer Kanamaların görülmesi risk oluşturabilir. Bunun için kanama durumlarında doktorunuza danışmanız önemlidir.

Hamileliğin İlk Ayında Adet Görülür Mü?

Hamilelikte oluşan Kanamaların adetle bir alakası yoktur. Fakat halk arasında üstüne görme adı verilen embriyonun yerleşmesine bağlı bazı kanamalar görülebilir. Bu durumu adet zanneden insanların sayısı da çoktur. Genelde bu kanama döllenme olduktan 10. ya da 14. günler arasında oluşur. Hamilelik belirtisi olarak görülür.

Hamilelikte Adet Sancısı Olur Mu?

Hamilelikte adet görülmeyeceği gibi adet ağrısı da görülmez. Fakat hamilelik başlangıcında adet sancısına eş değer hafif bir kasık ağrısı görülebilir. Bu ağrı gebelik belirtilerindendir. Hamilelikte şiddetli ağrılar görülürse mutlaka doktora danışmak gerekir. Bu şiddetli ağrıların sebebi düşük, dış gebelik, gaz, kabızlık, rahim gerilmesi, erken doğum ve Braxton Hicks olabilir.

Exit mobile version