Site icon Op. Dr. Abdullah Göymen

Gaziantep Genital Estetik

Vajinada yaşanan genişlemeyi önlemek veya daraltmak için yapılan işleme vajinoplasti denir. Vajina kadınlarda doğum sırasında maksimum genişleme sınırına ulaşır ancak doğumdan sonra vajinanın eski haline dönmesi oldukça zordur. Özellikle iri bebek ve zor doğumlarda vajina bağ ve kas dokusu büyük zarara uğrar ve geri dönüşümü yoktur. Kadınlar vajina genişlemesinden dolayı cinsel ilişki sırasında bazı zorluklar yaşarlar. Bu durum kadınlarda vajinalarını eski haline dönebilmesi için çare arar. Vajinoplasti işlemi bu durum tedavi edilebilmektedir.

Gaziantep genital estetik doktoru Op. Dr. Abdullah Göymen’e iletişim sayfasından ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Estetik operasyonları son yıllarda bir hayli rağbet gören cerrahi işlemlerdir. Burun, göğüs, kulak, vb. estetik işlemlerinin yanı sıra artık genital estetik operasyonları da kadınlar tarafından araştırılan ve yaptırmak istenen bir cerrahi işlemdir. Genital estetik genel olarak dış genital organların bölümlerini belli sebepler ile cerrahi operasyonda bulunulması işlemi olarak tanımlanır.

Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Genital estetik işlemleri ile vajinadaki istenmeyen görünümleri veya problemleri yok etmek mümkün. Genital estetik uygulamaları nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Vajinadaki genişleme nedeni ile kadınların vajina daraltma işlemi olarak başvurduğu işlem vajinoplasti işlemidir. Bazı nedenler ile genişleyen vajinayı eski sık yapısına döndürmek için vajinoplasti işlemi uygulanır.

Labioplasti(İç Dudak Estetiği)

Bu işlemde sarkmış, kıvrım oluşmuş ve anormal derecede büyük iç dudaklardaki sorunları halletmek için yapılan genital estetik işlemine labioplasti denir.

Kimlere Genital Estetik Yapılır?

Estetik işlemleri içerinde yer alan genital estetik kadın dış üreme organlarında yapısal bozuklukları gidermek için yapılan müdahalelere genital estetik denir.

Kimlere genital estetik yapılır:

Bu gibi durumlarda genital estetik operasyonları yapılır.

Genital Estetik Sonrası Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Genital estetik operasyonlarından sonra hastalar vajina temizliğine son derece dikkat etmelidir. Operasyondan yaklaşık 3 hafta sonra ameliyat dikişleri alınır. Cinsel ilişkiden bu süre zarfında kaçınılmalıdır. Operasyondan hemen sonra 1 hafta dinlenilmelidir. Bu süre zarfında işlem yapılan bölge iyileşecektir. Ancak yine de 5-6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulması gerekir.

Gaziantep genital estetik ameliyatı sonrasında mutlaka hekiminizin tavsiyelerine uymalı, iyileşme süresinde yapılmaması gerekenlerden kaçınmalısınız.

Vajinal Darlık Nedir?

Cerrahi işlemler ile tedavi edilen bu hastalık doğuştan olabildiği gibi sonradan ( vajinal ameliyat, doğumdan sonra sıkı dikiş atılması vb.) meydana gelebilir. Bu duruma ortalama her 500 kadından birinde rastlanır. Adet döneminde, doğum sırasında ve cinsel ilişkide sorun oluşturan bu durum bir hekim tarafından ve fizik muayene ile teşhis edilir.

Belirtileri Nelerdir?

Darlıktan kaynaklı olarak pek çok belirtiye rastlanabilmektedir. Bu belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz;

Bu belirtiler görüldüğünde bir hekime başvurulmalı tanılamanın ardından tedavi uygulanmalıdır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

30 dakikalık bir operasyon olan vajina daraltma, özellikle de estetik bir görüntü için tercih edilen operasyonlardandır. Peki, vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürede iyileşir? Vajina daraltma ameliyatından sonra yapılması ve yapılmaması gerekenleri iyi bilmeniz, iyileşme süreci ile doğrudan ilişkilidir. Bu ameliyatı olan kadınların, kısa bir istirahat yapmaları yeterli gelecektir.

Vajina Daraltma Ameliyatından Sonra Yapılması Gerekenler

Vajina daraltma ameliyatından sonra yapılması gerekenler şunlardır:

Bunlara dikkat etmeniz halinde ameliyatın etkileri kısa zamanda ortadan kalkacaktır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza danışın.

Exit mobile version